O Arieli Atom

Ariel Atom je extrémne výkonné športové vozidlo, ktoré bolo skonštruované za jediným účelom – maximálny pôžitok z jazdy. Už samotný pohľad na Atom napovie, že sa nejedná o bežné auto. Žiadne dvere. Žiadna strecha. Dokonca ani čelné sklo! Nekompromisne postavené auto s unikátnou rámovou konštrukciou. Nemá ABS, stabilizačný systém a inú nepotrebnú elektroniku. Už len zobrať do rúk volant, zaradiť jednotku a byť pánom na trati.

Top Gear: „Jednoducho, jeden z najzábavnejších možných zážitkov v tejto stratosfére.“

_MG_2440 (Small)

Výrobcom je Ariel Motor Company a malosériová výroba prebieha v anglickom Somersete a v americkej Virgínii. Aktuálne sa vyrába verzia Ariel Atom 3.5, ktorá po zmenách v dizajne, nastaveniach a výkone, odráža neustály progres a snahy o zlepšenie Atomu a udržanie jeho titulu najlepšieho, najrýchlejšieho a najzábavnejšieho ľahkého športového auta, aké je dnes k dispozícii. Konkrétne zmeny sa dotkli najmä nastavení podvozka, ktoré sú odvodené z najvýkonnejších limitovaných verzií V8 a Mugen. Spolu s novým zavesením motora a novými tlmičmi je vozidlo na trati lepšie vyvážené a vylepšila sa tak isto aj trakcia.

James Martin/Mail on Sunday: „Drží dokonca ako formula F1, bezprostredne reaguje na každý podnet, precízny výsledok.“

_MG_2427 (Small)

 • Objem motora: 1 998 cm3
 • Maximálny výkon: 228 kW (310 koní)
 • Zrýchlenie 0-100 km/h 2.7 s !!!
 • Hmotnosť: len 520 kg !!!
 • Max. krútiaci moment: 210 Nm

O zábavu sa stará 2-litrový benzínový motor Honda iVTEC, ktorý je preplňovaný kompresorom a naladený na konečný výkon 310 koní. V súčasnej dobe samotný výkon 310 koní nemusí na prvý pohľad oslniť, avšak v tomto prípade je podstatný a bezkonkurenčný pomer výkonu na váhu vozidla. Atom váži len 520 kg! Svojim výkonovým pomerom za sebou necháva aj také vozidlá, ako sú Ferrari Enzo so 660 konskými silami a dokonca aj Bugatti Veyron s výkonom 1 001 koní. Porazí takmer všetky súčasné superšporty!

Richard Rammond/Daily Mirror: „Nie je žiadne auto na svete, ktoré je ako Ariel Atom.“

20140720_164449

 • Škoda Octavia RS : 135 koní / 1 tona
 • Ferrari 430 : 326 koní / 1 tona
 • Ferrari Enzo : 480 koní / 1 tona
 • Bugatti Veyron : 520 koní / 1 tona
 • Ariel Atom : 596 koní / 1 ton

Svojim zrýchlením ho môžeme zaradiť na špicu súčasných aj minulých superšportov. Veď ani najnovšie modely od Ferrari, Porsche a Mercedesu sa nemôžu pochváliť zrýchlením z 0 na 100 km/hod pod 3 sekundy. Ariel Atom to zvládne za 2,7 s.! Aj motoristickými fanúšikmi určite veľmi dobre známy Jeremy Clarkson bol uchvátený jeho neskutočným zrýchlením.

Jeremy Clarkson/Top Gear: „Nikdy som neriadil nič, čo by akcelerovalo rýchlejšie.“

 
129
269 1129269

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

 • Je superrýchly, je superzábavný, je supernávykový. To všetko pochopíš už behom 4 kôl, po ktorých už z Arielu Atom nebudeš chcieť nikdy vystúpiť.
  od €129
 • 6 kolový výbuch Ariel Atomovej bomby Ti vyrazí dych. Zrýchlenie z 0-100 km/h za 2,7 sek. môžeš skúšať až do okamihu, kedy sa naučíš dokonale ovládať 310 koní pod kapotou a pochopíš prečo je toto auto takým výnimočným.Ako čerešničku na torte zažiješ jazdu na mieste spolujazdca, pri ktorej...
  od €199
 • Počas 15 minútovej jazdy Ti Ariel Atom naservíruje to pravé espresso zložené z poriadnej dávky akcelerácie a adrenalínu. Príď k nám a daj si dúšok najsilnejšej zábavy na štyroch kolesách, ktorý Ti nedovolí na poriadnu chvíľu zaspať.
  od €249

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom